Czy złamanie mogło przyczynić się do skrócenia nogi?

czy mozliwe jest skrocenie nogi przy zlamaniu obu trzonow podudzia prawego bez leczenia operacyjnego .10miesieczny gips bez operacji z powodu stanu po polio konczyny jesli zrost po tych 10miesiacach jest bez przebudowy z poszerzeniem ?dodam ze po polio konczyna byla skrocona 2cm teraz jest 5cm.czy zlamanie przyczynilo sie do tego skrocenia ?czy zlamanie w zaden sposob nie moglo sie do tego przyczynic i noga samoistnie sie skraca ?

Skrócenie mogło nastąpić tylko gdyby odlamy kostne bardzo się w gipsie przemiescily, samoistne skrócenie nogi nie jesy możliwe