Czy zmiana klimatu i diety mogła wpłynąć na opóźnienie miesiączki u 14-latki?

Witam mam pytanie odnosnie córki spoznia jej sie miesiaczka nadmienie ze dziewczynka ma 14 lat i miesiaczkuje od 3 lat .. w wakacje byla w USA i tam ostatni raz miesiaczkowala wiem ze w czasie pobytu tam zmienila radykalnie diete ktora opierala sie glownie na slodyczach ,miesiaczka spoznia jej sie od dobrych 3 tygodni czy to mozliwe ze to po zmianie klimatu i diety .Prosze o odpowiedz nadmienie iz corka zapewnia o niewspólzyciu.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jak najbardziej istnieje taka możliwość-na miesiączkowanie ma wpływ wiele czynników środowiskowych jak i różnież styl życia (a właściwie jego diametralna zmiana). Jednak jeśli miesiączka nie wróci w najlbiższym czasie ( w ciągu paru tygodni) warto zgłosić się do ginekologa celem diagnostyki i szukania innych przyczyn jej braku (np zaburzenia hormonalne). Pozdrawiam