Czy stres, operacja i zmiana klimatu mogą być przyczyną opóźnienia miesiączki?

Witam, narzeczona była z rodziną na wakacjach w grecji i tam zaraz po swoim okresie dostała ostrego zapalenia wyrostka, przeszła tam szybką operacje bardzo sie tym stresowała bo daleko od domu Po powrocie jej rana delikatnie sie otworzyła i znów stres. już miesiąc po operacji i okres spóźnia się jej tydzień. Co prawda uprawialiśmy seks ale nie było wytrysku ani w niej ani blisko okolic jej pochwy. Więc moje pytanie czy stres i operacja i zmiana klimatu może być przyczyną opóźnienia miesiączki?

Lek. Tomasz Budlewski

mogła aczkolwiek dla pewności proponuję wykonać oznaczenie poziomu beta hcg .