Czy żółte ciałko widoczne na badaniu USG może oznaczać ciążę?

Witam, jestem w 3 tc. Na usg w macicy nie ma jeszcze pęcherzyka z zarodkiem, ale lekarz powiedział ze na jednym z jajników widać jakby "rozmazane" ciałko żółte. Czy oznacza ono ciąże? Jaki jest czas przeniknięcia tego ciałka do macicy?

Lek. Katarzyna Szymczak

Ciałko żółte to przekształcony pęcherzyk jajnikowy, jeśli doszło do zapłodnienia to ciałko przekształci się w ciałko żółte ciazowe, jeśli nie zaniknie. Zatem trzeba poczekać 1-2 tygodnie i wykonać ponowne USG aby było wiadomo czy jest Pani w ciąży.
Pozdrawiam