Czym jest wirusowe zapalenie rogówki?

witam mam pytanie co to jest wirusowe zapalenie rogówki byłam u okulisty ale P. Doktor nie wytłumaczył mi tego dokładnie... czy jest to niebezpieczne mam wysoka krotkowzrocznosc i zwyrodnienie siatkówki

witam. wirusowe zapalenie rogówki zawsze jest niebezpieczne, może objąć inne obszary oka np. siatkówkę i naczyniówkę, a może tylko dotyczyć nabłonka rogówki i wtedy leczenie jest krótsze. Najczęściej przyczyną jest wirus opryszczki 1 typu HSV, mamy wtedy zapalenie drzewkowate rogówki. Jeżeli przyczyną jest HZV czyli ospa wietrzna i półpasiec jest znacznie gorzej, a jeśli to adenowirus, praktycznie nie atakuje wnętrza oka nigdy. długo by opisywać leczenie i objawy.Pozdrawiam