Czym kierować się przy wyborze substancji do zabiegu lipolizy iniekcyjnej tkanki tłuszczowej?

Planuje skorzystanie z zabiegu lipolizy iniekcyjnej tkanki tłuszczowej. Jednak każdy gbinet ma inne substacje które wstrzykuje. Którą wybrać? Czym kierować się przy wyborze? Jakie są różnice?

W chwili obecnej stosuje się głownie roztwory detergentów np. na bazie deoksycholanu sodu bez dodatku fosfatydylocholiny. W przeciwieństwie do popularnych w poprzednich latach roztworów fosfatydylocholiny nowocześniejsze preparaty są: mniej bezbolesne i bardziej skuteczne, mniej inwazyjne a do tego działają szybciej, co przekłada się na mniejszą liczbę zabiegów koniecznych do uzyskania pożądanego efektu. Korzystne rezultaty osiąga się stosując protokoły łączone tj. lipolizę iniekcyjną razem z adipocytolizą kawitacyjną albo kriolipolizą.

Wbrew pozorom tych preparatów nie jest dużo. Szczególnie jeżeli mówimy o takich preparatach, które mają zarejestrowane wskazania do redukcji tkanki tłuszczowej. Różnice nie są duże - z reguły dotyczą zawartości deoksycholanu sodu i/lub fosfatydylocholiny. Proszę się pytać, czy preparat ma rejestrację medyczną w tym wskazaniu.