Czym są spowodowane bóle mięśni oka?

Odczuwam od 4 dni mocny ból oka (tak jakby mięśni) gdy patrzę się na boki. Najmocniejszy jest rano i z biegiem czasu do wieczora trochę mija (ale nigdy całkowicie).Czym to może być spowodowane?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dolegliwości bólowe w obrębie mięśni gałki ocznej mogą być wynikiem zapalenia zatok, zapalenia w obrębie tkanek oczodołu jak i wielu zaburzeń neurologicznych. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem.