Nocne bóle pod prawym żebrem

Dobry wieczór. Żonę boli od kilku dni pod prawym żebrem. Jest to bardzo mocny bol ktory pojawia się w nocy co drugi dzień. Co może byc przyczyną?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik zapalenia pęcherzyka żołciowego, patologii wątroby, jelit jak i wielu innych nieprawidłowości. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Pana żonę oraz pokieruje dalszym postępowaniem.