Czym smarować nogi po zabiegu usuwania żylaków?

Witam. Tydzień temu miałam usuwane żylaki z obu nóg laserem EVLT. po zabiegu mam rozległe siniaki. Czy smarować nogi aby się ich szybciej pozbyć? jakie preparaty przyjmować ? Mam przepisane Cyclo 3Fort oraz dostałam na 7dni zastrzyki przeciwzakrzepowe. Lekarz kazał po zdjęciu bandaży jeszcze kilka dni chodzić w pończochach a później powiedział nie jest to wskazane, że lepiej bez ew. jakieś relaksacyjne. Dlaczego?

Lek. Katarzyna Szymczak

Można smarować maścią z heparyna. zdrowych żył nie ma potrzeby uciskać specjalnymi pończochami .
Pozdrawiam