Czym spowodowane jest pulsowanie w rytm bicia serca?

Witam, Mam 20 lat. Ostatni raz uprawiałam z chłopakiem petting (w ubraniach) w grudniu, od tego czasu w podbrzuszu czuje dziwne pulsowanie w rytm bicia serca. Przez cały czas mam też normalne i regularne miesiączki. Czy mogę wykluczyć ciążę ? Czym spowodowane jest to pulsowanie

Witaminy w ciąży

Lek. Wojciech Zygmunt

Najprawdopodobniej nie jest pani w ciąży. Jeżeli chce być pani pewna to musi pani wykonać test ciążowy. To co najprawdopodobniej wyczuła pani przez powłoki brzuszne to tętno na aorcie brzusznej (tętnicy głównej ludzkiego organizmu). Często łatwo można je wyczuć u osób szczupłych. Pozdrawiam i życzę zdrowia.