Czym szybko wyleczyć kaszel?

Witam! Od tygodnia dokucza mi kaszel oraz drapanie w gardle. Początkowo tylko trochę pokasływałam i myślałam, że szybko przejdzie. Trochę kasłałam, drapało mnie w gardle, ale nie zwracałam na to większej uwagi i chodziłam do pracy. Brałam tabletki na gardło, ale nie pomagały. Niestety kilka dni temu kaszel się nasilił i coraz bardziej męczy. Nie wiem czy mam kaszel mokry czy suchy. Mam flegmę w gardle. Chwilową ulgę w kaszlu przynosi herbata z miodem. Za 2 dni idę do pracy. Czy takim kaszlem mogę kogoś zarazić? Czym szybko wyleczyć kaszel?

Lek. Tomasz Budlewski

udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można zalecić odpowiednie postępowanie