Data zapłodnienia i wyniki USG ciąży

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie daty zapłodnienia.Jest to bardzo ważne, więc proszę o pomoc. Data porodu z OM wychodzi na 12.03.14 (OM z tego co pamiętam 5 czerwca). Data porodu z usg z 6 tyg. na 13.03.14 Data porodu z usg z 12 tyg. na 11.03.14 Data porodu z usg z 20 tyg. na 13.03.14 Data porodu z usg z 30 tyg. na 06.03.14 według moich obliczeń,stosunek musiał odbyć się w dn. od 15 do 23 czerwca. Czy jest mozliwość zeby odbył sie wczesniej?Czy możliwe ze 12.06przez petting?19 byl stosunek.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, na podstawie daty ostatniej miesiączki i terminu porodu z USG 12 tyg. (jest to termin uznany za najbardziej miarodajny przez położników) można założyć, że owulacja miała najprawdopodobniej miejsce ok. 19 czerwca, czyli do stosunku musiało dojść pomiędzy 15. a 23. czerwca. Wyliczenie to ma jednak charakter wyłącznie orientacyjny i nie jest podstawą do ustalenia ojcostwa. Wspomniany stosunek dnia 19.06 jest dużo bardziej prawdopodobną przyczyną ciąży.