Data zapłodnienia - jak obliczyć?

Witam serdecznie. Chciałam jeszcze bardziej uściślić. Przypomnę, że w pierwszym trymestrze ciąży z badań USG wynika: pierwsze badanie 4 lipca CRL 6.79 6w4D, następne 11.07 CRL 1.37 7w5D, terminy porodu 22-23 lutego.

Z badań prenatalnych z dnia 9 sierpnia 12w2d (termin porodu 19 lutego). Miesiączki nieregularne, ostatnia (pierwszy dzień) ok. 4-7 maja. Chciałam dowiedzieć się o orientacyjną datę zapłodnienia. Kiedy mogło do niego dojść? Czy jest możliwość, by do zapłodnienia doszło przed 24 kwietnia? Bardzo proszę o konkretną i miarodajną odpowiedź. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Obliczenia na podstawie badań USG wskazują, iż do zapłodnienia doszło 15, 18 lub 19 maja. Wydaje się zatem, że najpewniej był to 18 lub 19 maja. Proszę jednak pamiętać, że mówimy tu jedynie o szansach. Badania USG nie są 100% dokładne, a Pani miesiączki były nieregularne, przez co tym trudniej ustalić dzień jajeczkowania.

Nie ma jednak możliwości, by do zapłodnienia doszło jeszcze w miesiącu kwietniu. Przeczą temu zarówno wyniki badań, jak i miesiączka na początku maja.

Pozdrawiam