Jak obliczyć datę zapłodnienia wg badania USG zarodka?

Jak obliczyć datę zapłodnienia wg badania USG zarodka? Mam bardzo nieregularne cykle, trwające po 47 dni. Data ostatniej miesiączki to 19. marca 2014. Według badania USG zarodek ma 10 mm długości CRL (wynika z tego, że to 7 tydzień). Licząc od dnia ostatniej miesiączki jest to 11 tydzień ciąży. Według moich ustaleń zapłodnienie miało miejsce dnia 21 kwietnia. Czy może być inaczej? Dziękuję za pomoc!

Przy nieregularnych cyklach termin porodu można ustalić na podstawie badania USG. Biorąc pod uwagę wielkość ciąży wg. USG jest mało prawdopodobne aby zaszła Pani w ciążę 21 kwietnia.