CIąża przy nieregularnych cyklach

Witam !. Przypomnę, że w pierwszym trymestrze ciąży z badań USG wynika: pierwsze badanie 12 grudnia CRL 42mm 10w6D, termin porodu 4 lipca 2014r., wg OM termin porodu 26.06.2014r. i 12w1d. USG wykazało młodszą ciążę o 9 dni! W 12 tyg ciązy CRL powinien byc większy. Miesiączki nieregularne, ostatnia (pierwszy dzień) 18.09. Chciałam dowiedzieć się o orientacyjną datę zapłodnienia. Kiedy mogło do niego dojść? Czy jest możliwość, by do zapłodnienia doszło po 6.10.2013r.? Bardzo proszę o konkretną

Witaminy w ciąży

Jeżeli miesiączki są nieregularne to może pojawić się rozbieżność między wielkością, dziecka wg. OM i USG. Przy czym różnica 9 dni stwierdzona w 10- 12 tygodniu ciąży nie jest znaczna i wymaga to dalszej obserwacji w kolejnych badaniach USG. Wobec istnienia ciąży nie wiem jakie znaczenie ma data zapłodnienia.