Dawkowanie Metocardu po wystąpieniu skutków ubocznych

Odstawienie metocardu Chcę odstawić ten lek bo zauważyłam u siebie pewne skutki uboczne,jak wspomniałam np wypadanie włosów.Dzwoniłam do lekarza,i mówił żebym teraz brała po pół,a metocard to mam ten o przedłuzonym uwalnianiu 47,5 mg.To normalnie mogę wziąść pół tej tabletki?czy ten normalny 50 mg?chyba to nie robi żadnej różnicy?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Jak najbardziej może Pani wziąć pół tabletki Metocardu o przedłużonym uwalnianiu - 47,5mg (jeśli do tej pory używała Pani tego preparatu nie należy zmieniać go na inny, tym bardziej że chce go Pani odstawić). Stopniowe zmniejszanie dawki b-blokera zapobiegnie skutkom ubocznym jego nagłego odstawienia - kołataniom serca i gwałtownemu przyspieszeniu częstości jego pracy.