Złe samopoczucie, zmiany ciśnienia i ucisk w głowie przy zażywaniu Metocardu

Odstawienie metocardu zle samopoczucie Dzisiaj jest drugi dzień jak zazywam połowe tabletki metocardu 47,5 mg,i zauażyłam że słabo się czuję,a podczas jazdy czuję zmianę cisnienia,czuję ucisk w głowie,to bardzo nieprzyjemne uczucie.Jak długo zazywać te połowę tabletki,czytałam że odstawienie trwa 2 tygodnie.Cisnienie mi sie ustabilizowalo,serce juz tak szybko nie nije jak wczesniej,a jak ten lek dluzej zazywam tym bardziej slabo sie czuje
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie może Pani całkowicie odstawić leku z tej grupy, gdyż objawy (wysokie ciśnienie i tętno) powrócą. Polecam Pani udać się do lekarza i zamienić lek Metocard (metoprolol) na inny lek z grupy tzw. beta-blokerów.