Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złe samopoczucie, zmiany ciśnienia i ucisk w głowie przy zażywaniu Metocardu

Odstawienie metocardu zle samopoczucie Dzisiaj jest drugi dzień jak zazywam połowe tabletki metocardu 47,5 mg,i zauażyłam że słabo się czuję,a podczas jazdy czuję zmianę cisnienia,czuję ucisk w głowie,to bardzo nieprzyjemne uczucie.Jak długo zazywać te połowę tabletki,czytałam że odstawienie trwa 2 tygodnie.Cisnienie mi sie ustabilizowalo,serce juz tak szybko nie nije jak wczesniej,a jak ten lek dluzej zazywam tym bardziej slabo sie czuje
KOBIETA ponad rok temu

Pozasercowe powikłania nadciśnienia

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam!
Nie może Pani całkowicie odstawić leku z tej grupy, gdyż objawy (wysokie ciśnienie i tętno) powrócą. Polecam Pani udać się do lekarza i zamienić lek Metocard (metoprolol) na inny lek z grupy tzw. beta-blokerów.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy