Stosowanie Metocardu a zwiększony puls

Prosze o pomoc! Zazywam metocard,wieczorami moj puls to 65,a czasami nawet 55,w nocy wiem,że było 46.Czy to jest normalne czy powinny być zmniejszone dawki leku?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Metocard to lek kardioselektywny należący do grupy β1-blokerów. Działanie leku polega na:
- zmniejszeniu zapotrzebowania serca na tlen,
- spowolnieniu akcji serca,
- obniżeniu skurczowego i rozkurczowego ciśnienia tętniczego.
Spadek wartości pulsu jest, można nawet powiedzieć, oczekiwanym rezultatem farmakoterapii. Nie ma zatem powodów do niepokoju.