Odstawianie Metocardu a zażywanie magnezu na szybkie bicie serca i wysokie ciśnienia

bardzo prosze o pomoc kardiologa. przez 50 dni zazywalam 47,5 mg metocard raz dziennie,potem tydzien połowe 47,5 mg,3 dni 23,75mg,czwartego dnia nie wzielam,piatego wzielam,i od dwoch dni nie biore i sie lepiej czuje.Czy brac teraz magnez codziennie aby szybkie bicie serca i wysokie cisnienie nie wrocilo?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Stosowanie magnezu jest niewystarczające aby zapobiec tachykardii i skokom wartości ciśnienia tętniczego. Jeżeli lek Metocard powoduje u Pani złe samopoczucie to proszę zgłosić się do lekarza. Jest wiele leków o podobnym działaniu i można zastosować inny, który będzie Pani lepiej tolerować.