Depresja a rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

choruje na depresje, obecnie przyjmuje lek Symescital. Zastanawiam sie nad rozpoczeciem zazywania tebletek antykoncepcyjnych. W ulotce jednak jest napisane, ze osoby chorujace m.in.na depresje nie pwoinny siegac po ten lek. Co powinnam zrobic? czy mimo wszystko moge zaczac stosowac ankoncepcje hormonalna?

Dzień dobry.
Część tabletek antykoncepcyjnych ma taką informację w ulotce i jest przeciwwskazanie do stosowania ich u osób chorych na depresję. Jest też tak, że tabletki antykoncepcyjne mają skutki uboczne, jednym z nich jest właśnie depresja. Z tego powodu, aby nie nasilać objawów depresyjnych, warto rozważyć ich branie. Zachęcam jednak Panią do osobistej wizyty u ginekologa i poinformowaniu go o tym, że chce Pani rozpocząć przyjmowanie antykoncepcji i też, że choruje Pani na depresję. Z tego co się orientuję, nie wszystkie tabletki nasilają czy też mogą powodować depresję. Pani lekarz najlepiej dobierze Pani tabletki lub też stwierdzi, że nie może ich Pani zażywać.
Agnieszka Lipińska

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza