Depresja u kobiety w ciąży

Witam serdecznie . Moja żona ma depresje w ciazy . Ma mysli samobojcze i nie radzi sobie z faktem ze jest w ciazy . Nie chce dziecka bo uwaza ze jej (zonie) zabiera wszystko i po porodzie nie bedzie mogła robic to co kocha . co robic

Najlepiej umówić żonę na spotkanie z psychiatrą i niezależnie od tego z psychoterapeutą. Psychiatra oceni stan żony i być może zaproponuje leki, które zmniejszą objawy depresji przy minimalnym wpływie na przebieg ciąży, psychoterapeuta zaś pomoże przezwyciężyć depresję i przygotować się do bycia matką.

Pozdrawiam!