Depresja u żony a możliwość udziału w terapii razem z mężem

żona ma depresję skorzystaliśmy z wizyty u terapeuty na pytanie czy mogę brać udział( tylko słuchać ) w sesji odpowiedział że nie ponieważ pracuje tylko z żoną pomagam żonie na wszelkie możliwe sposoby nie ma przed nami żadnych tajemnic jak to jest naprawdę czy ja stanowię aż taką barierę problem depresji dotyczy problemów w pracy

Witam,
jeśli żona bierze udział w terapii indywidualnej to nie wskazane byłoby, żeby uczestniczył w niej Pan jako obserwator, to mogłoby zaburzyć proces terapeutyczny, co nie oznacza, ze Pan jako mąż jest przeszkodą, ale w ogóle nie jest wskazane, żeby ktoś podczas terapii indywidualnej uczestniczył w niej jako obserwator. Gdyby problemy dotyczyły także Pana mogliby państwo skorzystać z terapii par i wówczas mógłby Pan brać aktywnie udział w terapii, ale rozumiem, że to jest inna sytuacja. Proszę dalej pomagać żonie na co dzień, także w jej terapii, po prostu poprzez zrozumienie dla jej indywidualnego wysiłku wkładanego w rozwiązanie problemu a przede wszystkim wpierać na co dzień. Pozdrawiam.

Witaj serdecznie. Każdy terapeuta ma swój sposób pracy. Natomiast domyślam się dlaczego nie chce abyś przebywał w trakcie sesji... Chciałby aby zona była w pełni swobodna i otwarta na rozmowę. Oczywiście, możesz poprosić żonę i terapeutę o wspólną konsultację po odbytej sesji - na to powinien się zgodzić.

Dobrym rozwiązaniem jest również abyś oczekiwał na żonę w poczekalni, samochodzie lub innym miejscu w pobliżu gabinetu.

Ja również powiedziałbym, że Twoja obecność nie wpłynęłaby pozytywnie.

Pozdrawiam serdecznie
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk