Dieta dla dziecka po 6-miesiącu życia

Witam, Jak powinna wyglądać dieta niemowlęcia po 6 mies życia? Ile posiłków powinno zjadać, ile wody wypić? Mój syn był karmiony piersią, nie było potrzeby dopajania, teraz gdy skończył 6 mies próbowałam podawać mu wodę, wode z sokiem domowej roboty, jednak nie chce nic pić - jak mogę go zachęcić do picia? Synek również nie chce jeść owoców, próbowałam podawać mu różne ( pojedyńcze) owoce w słoiczkach, nawet banana, jednak nie chce jeść owoców. Zjada wyłącznie warzywa.Jak przekonać do owoców?

Napoje można podawać nie z butelki tylko z kubeczka lub przez słomke lub kubek niekapek , wtedy to nie kojarzy sie z butelka z mlekiem i czasem z ciekawości zacznie pić.