Dieta wegetariańska a morfologia dziecka

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy coś jest nie tak w morfologii mojego 11-syna. Niepokoją mnie "strzałki w dół" przy niektórych wynikach, tym bardziej, że od roku przeszliśmy na dietę wegetariańską. Czy powinien wrócić do mięsa? Wyniki: WBC: 6,4 RBC: 4,35 HGB: 12,9 HCT: 37,70 PLT: 232 PCT: 0,152 MCV: 87 MCH: 29,7 MCHC: 34,3 RDW: 11,9 MPV: 6,6 PDW: 12 LYM%: 42,50 MON%: 3,50 GRA%: 54 LYM# 2,7 MON# 0,2 GRA# 3,5

Wyniki nie są bardzo niepokojące; warto pokazać je lekarzowi pediatrze, który oceni ogólny stan zdrowia. Jeśli chłopiec wejdzie w fazę szybkiego wzrostu, może pojawić się niedobór żelaza, którego na razie się nie obserwuje. Wtedy może być zasadne pytanie o powrót do mięsa.