Dlaczego bardzo wypadają mi włosy po porodzie?

Jestem matka karmiąca 5-miesięcznego synka. Włosy wylatują mi obecnie garściami (zawsze mi wypadały, ale teraz już mam 1/3 tej ilości włosów co przed porodem). Suplementują cynk i selen, ale niewiele to pomaga. Chciałabym wiedzieć jakie badania zrobić przed wizyta u dermatologa. Zrobię morfologię, żelazo, panel tarczycowy, ale nie wiem jakie hormony warto zbadać w mojej sytuacji. Mam nadwagę, nie mam żadnych chorób przewlekłych, nie biorę żadnych leków, poza witaminami (A, D, E, K, B complex, cynk, selen, kwasy omega). Chciałabym być przygotowana przed wizyta żeby nie chodzić milion razy, bo jestem samotna matka z 2 dzieci i wykrojenie czasu na taka wizytę jest bardzo trudne. Stresu w moim życiu jest bardzo dużo, ale wcześniej tez tak było o aż tak dużo włosów mi nie leciało

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów.. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow