Dlaczego boli mnie gardło tylko po jednej stronie?

Witam, Od pewnego czasu mam problem z bólem gardła. Zaczęło się jakoś miesiąc/półtora temu. Gardło bolał już 3-krotnie. Własnie mija tydzień odkąd mnie boli. Boli tylko po lewej stronie od strony migdałka. Widać tam małą biała plamkę. Do tego doszło spuchnięcie dziąsła nad wyrastającą ósemką 4 dni temu. Dodam jeszcze, że mam do leczenia 2 zęby (6stki) prawdopodobnie kanałowo bo mam w nich lekarstwa, które częściowo wypadły już 2 miesiące temu. Ból nie jest intensywny, ale po wzięciu aspiryny praktycznie nie ma poprawy.. Leczyłem się jeszcze żując goździki i plasterki imbiru, ale nie pomogły.

Warto skonsultować się z laryngologiem by ocenić stan migdałków.

Zęby w trakcie leczenia kanałowego, szczególnie z nieszczelnymi opatrunkami lub bez opatrunków również mogą być przyczyną utrzymującego się stanu zapalnego. I tutaj goździki czy imbir nie będą działały. Leczenie trzeba dokończyć.

Wyrzynająca się ósemka może powodować obrzęk dziąsła i okolicznych tkanek po tej stronie jamy ustnej. Bez wizyty u dentysty się nie obejdzie.