Dlaczego brzuch staje się napięty?

Witam, Od kilku miesiecy mam bardzo duzy problem z brzuchem. Cokolwiek zjem zaraz robi sie taki jakby napuchniety i czasami az robi mi sie slabo od tego bolu . Od 5 dni mam dziwne bole, zaczelo sie od podbrzusza po prawej stronie z dnia na dzien bol sie rozprzestrzenia, teraz czuje bol pod zebrami i w lini biodra , promieniujacy na bok brzucha i plecy.. mam wrazenie ze ta prawa strona jest taka goraca i mam uczucie jakby ktos mi rozlal cos goracego w srodku a w dodatku bol jest ciagnacy, przytykajacy i klujacy. Prosze o pomoc , ciagle tylko mysle czy to nie ukryty wyrostek. Dodam rowniez ze mialam robione usg brzucha i wszystko bylo ok a teraz przyjmuje tabletki “omeprazol” na zoladek.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Najczęstsze przyczyny przewlekłego bólu brzucha u młodych ludzi to choroby zapalne jelit (choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego), zespół jelita wrażliwego, ale również dolegliwości mogą pochodzić z innych narządów (wątroba, nerki, macica, i inne). Dlatego warto wybrać się do lekarza, który zaproponuje Pani dokładną diagnostykę w celu odnalezienia przyczyn dolegliwości.