Dlaczego erytrocyty powyżej normy?

Mam 54 lata. Od ponad roku mam ponad normę erytrocyty. Wciąż zmagam się z różnego rodzaju dolegliwościami. Lekarze mowią, że to klimakterium. W zeszłym roku dopadła mnie drożdżyca paznokci u rąk i nóg. Do dziś nie mogę tego wyleczyć. Okropnie się pocę. Brakuje mi sił. Jestem coraz bardziej zmęczona. Lekarze wypisują tylko leki. Nie dają skierowań. Badania robię sama. Erytrocyty sa wciąż ponad normę. Badania robię kilka razy w roku. Skąd wiadomo czy to klimakterium?
54 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Podwyższony poziom erytrocytów może być wywołany odwodnieniem, ale także np. czerwienicą prawdziwą. Może się na nakładać klimakterium. Warto byłoby  udać się do lekarza hematologa, który może zlecić szczegółowe badania.