Dlaczego krople do uszu nie działają a wzmagają ból?

Witam, Od 3 dni boli mnie ucho (znowu!), na początku raz na jakiś czas, teraz odczuwam ciągły, pulsujący ból ucha. Ucho jest zatkane i bolesne przy dotyku, również bardzo boli kiedy np. ziewam. Brak wycieków. Miałam zapalenie tego samego ucha zimą, te same objawy. Mieszkam w Holandii, lekarz przepisał mi krople do ucha Sofradex, które pomagały od razu, po kilku dniach ból zniknął. Podejrzewam, że wtedy tego ucha "nie doleczyłam" ponieważ od tego czasu ono zaczęło mi się wydawać wrazliwe- po każdej kąpieli się zatykało. Zaczęłam znów stosować te same krople ale tym razem, o dziwo, ból po kroplach nie maleje ale jest większy. Nie mam możliwości pójscia do laryngologa, co mogę zrobić oprócz brania środków przeciwbólowych? Dlaczego te same krople, które ostatnio świetnie działały, teraz w ogóle?

Lek. Tomasz Budlewski

Być może jest inny powód dolegliwości niż wcześniej proponuje udać się do lekarza pierwszego kontaktu