Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 3 , 5 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapalenie ucha: Pytania do specjalistów

Czy możliwe, że mam zapalenie ucha?

Dzień dobry! Dzis rano obudzilam sie z bolem ucha bol przy dotyku opuchlizna ,3miesiące temu mialam zapalenie prawego ucha a teraz lewe .Czy to jest mozliwe ? Nigdynie mialam problemu z uchem nawet jako dziecko .Proszę o odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy te leki wpływają na płodność mężczyzny?

Czy poniższe leki poważnie wpływają na płodność mężczyzny? Są to leki na przewlekłe zapalenie ucha: Encorton, Polprazol, Nilogrin, Nootropil, Milgamma. Jesli to konieczne to ile czasu należy odczekać ze staraniami po zakończeniu leczenia ww lekami?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy to zapalenie jest nieodwracalne?

Witam!lekarz laryngolog stwierdził u 4 letniego dziecka wysiekowe zapalenie uszu dostaliśmy skierowanie na drenaż uszu czy rzeczywiście jest to nie odwracalne u dzieci ?podkreślam że nie było żadnego leczenia że strony lekarza tylko konsultacje z badaniem .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy to źle dobrany antybiotyk?

Witam serdecznie. Moja córka ma 6 lat. 14 dni temu skarzyla się na ból gardła, bol węzłów chłonnych, bol oczu a później doszedł także ból ucha. Zostal jej przepisany Cefaklor dwa razy dziennie 5ml przez 5 dni. Po kuracji... Witam serdecznie. Moja córka ma 6 lat. 14 dni temu skarzyla się na ból gardła, bol węzłów chłonnych, bol oczu a później doszedł także ból ucha. Zostal jej przepisany Cefaklor dwa razy dziennie 5ml przez 5 dni. Po kuracji nie widać było żadnej poprawy. Ból ucha nadal doskwierał A migdały w gardle były ogromne, uniemożliwiajac połykanie pokarmów. Po kontroli lekarskiej nadal ucho było czerwone. Obecnie córka jest na kolejnym antybiotyku Augumentin 400 / 5ml dwa razy dziennie. Mija 4 doba I córka nadal pociera uszy, mówiąc iż nadal ból jej doskwiera. Czy to źle dobrany antybiotyk czy może dwie dawki dziwnie to za mało jak na ostrzejsze zapalenia ucha? Co mozna zrobic w tej kwesti ? Dziękuję za odpowiedź. Emilia 35
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co może znaczyć ten szum uszny?

Rok temu miałem zapalenie ucha wywołane kąpielami w basenach mineralnych - siarkowych na Węgzech (wymyłem florę ucha nieodpowiedzialnie sobie nurkując). Towarzyszyły mu raz pojawiąjące się a raz znikające szumy w uchu. Dodatkowo w tym okresie sporo jeździłem na motorze,... Rok temu miałem zapalenie ucha wywołane kąpielami w basenach mineralnych - siarkowych na Węgzech (wymyłem florę ucha nieodpowiedzialnie sobie nurkując). Towarzyszyły mu raz pojawiąjące się a raz znikające szumy w uchu. Dodatkowo w tym okresie sporo jeździłem na motorze, co mogło pogarszać stan ucha (zatok?). Zapalenie ucha leczone było antybiotykiem miejscowym i trwało w sumie kilka tygodni. Laryngolog przepisał oprócz tego Cinnarizinum i przeciwzapalny Metindol Retard. Zapalenie minęło w końcu, ale od października 2019 roku towarzyszy mi szum w lewym uchu już na stałe. Nasila się on w pozycji leżącej oraz w okresach przeziębień czy ogólnych infekcji. Badanie posiewowe w zimie wykazało średni poziom gronkowca złocistego. Lekarz zapisał krople z jonami srebra, mówiąc, że obecność gronkowca jest zjawiskiem naturalnym. Szum nie jest zbyt dokuczliwy, przypomina raczej nasilony szum fizjologiczny, słyszę go bardziej w pomieszczeniach zamkniętych, na powietrzu jest zagłuszany przez dźwięki otoczenia. Jest jednostajny, przypomina pisk ładowarki telefonu komórkowego. Szum zwiększa się, gdy zacisnę żuchwę oraz zmienia swoje nasilenie i ton tylko wtedy, gdy ruszam szczęką do "ustawień granicznych". Nie jest zależny od wysiłku fizycznego (nie jest skorelowany z rytmem serca, czy ciśnieniem). Szczególnie słyszalny w ciszy. Dodam, że jesienią 2019 roku miałem też zabieg stomatologiczny (wypełnienie jednego z tylnich zębów). Mam pracę siedzącą przed komputerem i bóle na odcinku szyjnym. Po pracy zawodowej zajmuję się często ciężką pracą fizyczną - bardzo dużo podnoszę ciężkich przedmiotów przy prowadzeniu gospodarstwa, często boli mnie z tej racji kręgosłup na różnych odcinkach. Pozdrawiam. Piotr 44.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy to może świadczyć o zapaleniu ucha?

Witam od kilku dni pobolewa mnie lewe ucho, do tego doszedł wyciek o mało przyjemnym zapachu,( dodam że jako nastolatka miałam podobny problem, gdy już ból przeszedł jeszcze przez jakiś czas wypływało coś z ucha ) czy to może świadczyć o zapaleniu ucha?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy można czymś zastąpić te krople?

Stwierdzono u mnie grzybicze zapalenie ucha z zaleceniem stosowania kropli fungotac. Czy można je czymś zastąpić? Nigdzie ich nie ma.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co mogą sugerować moje objawy?

Witam trwa to już Trwa to już Prawie dwa miesiące a zaczęło się od bólu w stawie przy dotyku prawym na drugi dzień zaczęło mnie bolec w skroni i promieniował ten ból do ucha i takie uciski i do czoła.... Witam trwa to już Trwa to już Prawie dwa miesiące a zaczęło się od bólu w stawie przy dotyku prawym na drugi dzień zaczęło mnie bolec w skroni i promieniował ten ból do ucha i takie uciski i do czoła. I tak aż oko lewe nos ta kość i Polik (teraz i tak odczuwam ww prawym i lewym poliki pieczęci kujący ból on przechodzi i wraca i w Krosno to samo i jeszcze jest napędowy nwm co mam robić ) bardziej atakowało mnie prawa strona niż lewa ale promieniowało tez na lewa bóle takie Pieczce Kujace i zimne i gorące ale ten staw przestał mnie bolec przy do tylu w kilka dni poszłam do lekarza rodzinnego lekarz stwierdził ze to zapalenie ucha ale te bóle są dziwne i tez ustępowały i szczególnie jak przykładałam sobie ciepłe czy zimne czy nawet do poduszki czy rękę ,w skroni czuje tez takie napięciowe byłam prywatnie zrobić (tomografie komputerowa z kontrastem i nic mi nie wyszło ze mam tętniaki guzy chodź boje się ze nadal mam coś W głowie i ze tomografia nie wykryła ) nwm czy to może być od zębów mam popsute zeby próchnicę żeby 8 tez są ściśnięte w dolnej szczęce nie mam miejsca na nie i będę musiała raczej usunąć i mam ścisko szczęk i wysunięta szczękę bardziej dolna do przodu pomocy co mam robić mam 23 lata zaraz stało się to tak nagle w styczniu te bóle nie są silne ale uciążliwe
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Antybiotykoterapia a test na koronawirusa

Witam. Mam zapalenie ucha oraz migdałków. Przyjmuję Amotaks (zlecony przez teleporadę). Czy w czase przyjmowania antybiotyku jest możliwe wykonanie wymazu w kierunku SARS COV 2 ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy to może być stan zapalny ucha?

Dzień dobry. 24.03.2020 r leciałam samolotem do Polski (lot 14,5h) przez większość lotu oglądałam filmy na słuchawkach, a przy lądowaniu zaczęło boleć mnie ucho. Następnego dnia ból był jeszcze większy, więc wzięłam paracetamol i ból ustąpił na kilka godzin,... Dzień dobry. 24.03.2020 r leciałam samolotem do Polski (lot 14,5h) przez większość lotu oglądałam filmy na słuchawkach, a przy lądowaniu zaczęło boleć mnie ucho. Następnego dnia ból był jeszcze większy, więc wzięłam paracetamol i ból ustąpił na kilka godzin, niestety ból ucha powrócił i boli do teraz. Zaznaczę, że jestem obecnie na kwarantannie domowej (nie mam możliwości wyjścia do specjalisty) oraz jestem w 3 miesiącu ciąży. Jakieś rady? Moja Pani ginekolog mówiła, żeby poczekac, ale wydaje mi się, że może to być stan zapalny...
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co mogę zastosować na zatkane ucho?

Witam, miałam zapalenie ucha, dostałam na 5 dni antybiotyk Zinnat 500 dzisiaj do kończę, dolegliwości bólowe minęły, i obrzęk również, ale pozostało zapchane ucho, z względu na obecną sytuację ciężko dostać się do lekarza , więc proszę o poradę... Witam, miałam zapalenie ucha, dostałam na 5 dni antybiotyk Zinnat 500 dzisiaj do kończę, dolegliwości bólowe minęły, i obrzęk również, ale pozostało zapchane ucho, z względu na obecną sytuację ciężko dostać się do lekarza , więc proszę o poradę czy sa jakieś leki bez recepty na zatkane ucho, czy wymagana kontynuacja antybiotyku ? Z góry dziękuję Pozdrawiam .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy stosowanie tej parafiny jest bezpieczne?

Witam. Synek ma 17 miesięcy ok 2 tyg temu przeszedł zabieg obustronnego wentylacyjnego drenażu uszu z powodu wysieku. Od dwóch dni pojawił się u niego znów nie przyjemny zapach z uszu i ust jak podczas zapalenia ucha ponadto synek często... Witam. Synek ma 17 miesięcy ok 2 tyg temu przeszedł zabieg obustronnego wentylacyjnego drenażu uszu z powodu wysieku. Od dwóch dni pojawił się u niego znów nie przyjemny zapach z uszu i ust jak podczas zapalenia ucha ponadto synek często dotyka uszka i mam wrażenie że nie do końca w pełni odzyskał sluch lekarz zalecił zakrapianie uszu ciekła parafina co wydaje mi się niebezpieczne. Mianowicie pytanie czy stosowanie tej parafiny jest bezpieczne czy ten nieprzyjemny zapach bez wycieku z uszu świadczy o czymś złym i jak długo po takim zabiegu dziecka słuch się normuje...?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co znaczy taki szum w uchu?

Witam. Jakoś połtora roku temu, już nie będę opowiadać, dlaczego, ale zostałem uderzony w ucho, bądź jego okolice z płaskiej ręki. Następnego dnia, po dzisiejszy nie słyszę dobrze, odrazu po incydencie pojechałem na sor, lecz to było podczas pracy... Witam. Jakoś połtora roku temu, już nie będę opowiadać, dlaczego, ale zostałem uderzony w ucho, bądź jego okolice z płaskiej ręki. Następnego dnia, po dzisiejszy nie słyszę dobrze, odrazu po incydencie pojechałem na sor, lecz to było podczas pracy sezonowej, lekarz stwierdził, że jest to zapalenie zwyczajne, krople nic nie pomagały, po 3 miesiącach pojechałem do laryngologa, którzy stwierdzili to samo, zapalenie, przepisali tabletki, pierdoły, które stosowałem przez tydzień, lecz zadnych rezultatów nie widziałem, więc zwyczajnie się poddałem. Minął już 1,5 roku, a ja wciąż, słyszę w 60% z ciągłym uczuciem szumu, do którego zwyczajnie się przyzwyczaiłem, bądź słyszeniem "powietrza" wychodzącego przez ucho jak i słyszenie bicia serca. Piszę tutaj, ponieważ planuje znowu pójść z tym to laryngologa, lecz niestety nie wiem, co ja wkońcu mam im powiedzieć, bo nie uwierzę, że jest to zwyczajne zapalenie. Pozdrawiam :)
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co mogą sugerować te problemy z oddychaniem?

Witam, Od miesiąca mam problem z wzięciem głębokiego oddechu, mianowicie czasami (nie zawsze) nie udaje mi sie wziąć głębokiego oddechu, czuje jakbym nie odetchnął do końca, jakkolwiek to brzmi. Po e wizycie u lekarza doktor skierowała mnie na rtg pluc... Witam, Od miesiąca mam problem z wzięciem głębokiego oddechu, mianowicie czasami (nie zawsze) nie udaje mi sie wziąć głębokiego oddechu, czuje jakbym nie odetchnął do końca, jakkolwiek to brzmi. Po e wizycie u lekarza doktor skierowała mnie na rtg pluc i przepisała mi leki milukante i nasometin z podejrzeniem alergii( mam wrażenie zapchanego nosa, ale bez kataru). Leki nie pomogły, jedynie po kroplach do nosa czuje jakby lepsza poprawę. Wyniki rtg bardzo dobre bez zmian itp. Czuje jakbym miał swiszczacy wdech. Od dwóch tygodni lecze zapalenie ucha, po wyleczeniu po kilku dniach wróciło. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Puls w normie codziennie mierzony, duzo się ruszam ale mam lekka nadwagę, nasycenie tlenem mierzone codziennie waha się od 96-98%. Nie mam innych niepokojących objawów. Najbardziej dziwi mnie to, ze stalo się to tak naprawdę z dnia na dzień. Wizyta u pulmonologa dopiero za kilka miesięcy. Czy możliwe że to astma? Nie mam kaszlu, papierosów nie pale i mam 21 lat.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Adam Curylo
Dr n. med. Adam Curylo

Jak długo córka ma stosować takie leki?

Moja coreczka ma 5,5 miesiaca i dostala zapalenie uszu. Dzis pediatra zapisal jej antybiotyk Amoksiklav (2x 2ml) i krople do uszu Otinum (3x1) tylko jak bylam na wizycie nie zapytalam jak dlugo brac te leki... Antybiotyk zapewne 7 dni a krople? Bede wdzieczna za pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy jest szansa, że te piski miną?

Nieustający pisk w głowie, uszach Witam, na początku września dostałem zapalenia obydwu uszu. Poszedłem do laryngologa. Przepisał krople Cetraxal Plus i tabletki Cipronex. Na wizycie kontrolnej półtora tygodnia później laryngolog przepisał krople Tobrex. Po zastosowaniu ww leków uszy przestały boleć,... Nieustający pisk w głowie, uszach Witam, na początku września dostałem zapalenia obydwu uszu. Poszedłem do laryngologa. Przepisał krople Cetraxal Plus i tabletki Cipronex. Na wizycie kontrolnej półtora tygodnia później laryngolog przepisał krople Tobrex. Po zastosowaniu ww leków uszy przestały boleć, zapalenie zanikło. Po niecałych dwóch tygodniach zacząłem słyszeć piski w lewym uchu. Na pocztu były ledwo słyszalne, lecz z każdym dniem piszczało coraz głośniej. Ponownie więc udałem się da laryngologa. Ten zaś przepisał tabletki Cinnarizinum Hasco, Vicebrol Forte, Milgamma i Betaserc. Laryngolog wysłał mnie na audiometrie tonalna i impedancyjna. Stwierdził, że wszystko okej. Nadmienię tylko, że w lewym piszczącym uchu mam ciśnienie -6. Lecz laryngolog nic na to nie powiedział. Po lekach minimalna poprawa (albo zdążyłem się przyzwyczaić). Kolejna wizyta u laryngologa to Vicebrol Forte oraz Nootropil. W trakcie brania leków pisk jest znośny. Po skończeniu leków pisk znowu się nasila. W nocy w ogóle nie mogę spać, w dzień jest troszkę lepiej. Nie mogę ogólnie normalnie funkcjonować, jestem wyczerpany psychicznie. Trwa to już ponad miesiąc i pisk jest coraz głośniejszy. Nadmienię, że mam 30 lat. Muzyki na słuchawkach nie słucham, nie miałem styczności z jakimś wielkim hałasem. Pisk pojawił się po zapaleniu ucha. Pracuję na infolinii banku, więc 8h dziennie mam słuchawki na uszach. (słuchawki nauszne). Czy ta praca mogła się przychylić do pisków. Już sam nie wiem co mam robić. Ciśnienie w porządku. Wyniki z badań idealne (tak stwierdził lekarz rodzinny). • TRIGLICERYDY • HORMON TYREOTROPOWY (TSH) • AMINOTRANSFERAZA ALANINOWA (ALT) • CHOLESTEROL LDLKREATYNINACHOLESTEROL CAŁKOWITY Nie wyobrażam sobie dalszego funkcjonowania z tym piskiem. I boję się, że będzie on coraz większy. Proszę o pomoc w tej kwestie. Co robić, do jakiego lekarza się udać. Czy jest szansa, że te piska miną. Powoli wpadam w depresję z tego powodu. Są one bardzo głośne.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy ten lek jest dobry na zapalenie ucha?

Encorton , czy ten lek jest dobry na zapalenie ucha ? Został mi dziś przepisany w dawce 10mg przez dwa dni i potem 5 mg przez kolejne dwa dni . Po przeczytaniu ulotki jestem przerażona.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy mogę używać słuchawek nausznych?

Witam, Ostatnimi czasy bardzo długo nosze słuchawki nauszne. Około 7dni zacząłem odczuwać mocny ból oraz uczucie zatkanego ucha. Nie bagatelizowałem objawów, dlatego też odrazu poszedłem do laryngologa, który wyjaśnił mi, że mam zapalenie ucha przez co błona bębenkowa została... Witam, Ostatnimi czasy bardzo długo nosze słuchawki nauszne. Około 7dni zacząłem odczuwać mocny ból oraz uczucie zatkanego ucha. Nie bagatelizowałem objawów, dlatego też odrazu poszedłem do laryngologa, który wyjaśnił mi, że mam zapalenie ucha przez co błona bębenkowa została drobnie uszkodzona. Lekarz przypisał mi krople oraz antybiotyk, które biore już 3 dzień. Od tamtej pory staram się nie słuchać głośno muzyki i nie zakładać słuchawek. Pytanie, czy nic się nie stanie jak od dzisiaj zaczne aktywnie używać słuchawek nausznych? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co takiego wynika z mojego rezonansu głowy?

Proszę o interpretację rezonansu głowy. ( Wszystko jest w normie poza tym jednym zdaniem) Obustronnie prawidłowe obrazy przewodów słuchowych wewnętrznych, ucha wewnętrznego, nerwów 7,8. Kości skroniowe - zmiany nieżytowe przestrzeni pneumatycznych. Mam 29 lat, żadnych urazów, dodam że mam lekka... Proszę o interpretację rezonansu głowy. ( Wszystko jest w normie poza tym jednym zdaniem) Obustronnie prawidłowe obrazy przewodów słuchowych wewnętrznych, ucha wewnętrznego, nerwów 7,8. Kości skroniowe - zmiany nieżytowe przestrzeni pneumatycznych. Mam 29 lat, żadnych urazów, dodam że mam lekka wadę zgryzu - żuchwa lekko do tyłu. Ucho mnie nie boli i nie miałam żadnego zapalenia ucha w ostatnim czasie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy to nie jest zbyt wysoka dawka dla dziecka?

Witam. Syn ma zapalenie ucha. Lekarz przepisal mu kropelki Dicortineff 3x2 krople, w razie gdyby nie pomogły dostał antybiotyk Duomox 750mg 2x1 tabletce. Syn ma 10 lat. Waży 35kg.czt to nie jest zbyt wysoka dawka dla dziecka? Pytam ponieważ będę... Witam. Syn ma zapalenie ucha. Lekarz przepisal mu kropelki Dicortineff 3x2 krople, w razie gdyby nie pomogły dostał antybiotyk Duomox 750mg 2x1 tabletce. Syn ma 10 lat. Waży 35kg.czt to nie jest zbyt wysoka dawka dla dziecka? Pytam ponieważ będę zmuszona podać mu antybiotyk, pomimo że podawałam tydzień kropelki ucho trochę go boli. Proszę o poradę, czy antybiotyk nie jest za silny?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Patronaty
Ważne tematy