Co mogą sugerować te problemy z oddychaniem?

Witam, Od miesiąca mam problem z wzięciem głębokiego oddechu, mianowicie czasami (nie zawsze) nie udaje mi sie wziąć głębokiego oddechu, czuje jakbym nie odetchnął do końca, jakkolwiek to brzmi. Po e wizycie u lekarza doktor skierowała mnie na rtg pluc i przepisała mi leki milukante i nasometin z podejrzeniem alergii( mam wrażenie zapchanego nosa, ale bez kataru). Leki nie pomogły, jedynie po kroplach do nosa czuje jakby lepsza poprawę. Wyniki rtg bardzo dobre bez zmian itp. Czuje jakbym miał swiszczacy wdech. Od dwóch tygodni lecze zapalenie ucha, po wyleczeniu po kilku dniach wróciło. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Puls w normie codziennie mierzony, duzo się ruszam ale mam lekka nadwagę, nasycenie tlenem mierzone codziennie waha się od 96-98%. Nie mam innych niepokojących objawów. Najbardziej dziwi mnie to, ze stalo się to tak naprawdę z dnia na dzień. Wizyta u pulmonologa dopiero za kilka miesięcy. Czy możliwe że to astma? Nie mam kaszlu, papierosów nie pale i mam 21 lat.

Witam.Wydaje mie się,że jest tutaj kilka problemów.Pierwszy to infekcja górnych dróg oddechowych towarzysząca zapaleniu ucha.Świszczący wdech mógłby świadczyć o zajęciu krtani,ale intuicyjnie wyczuwam,że może Panu sie to tylko wydawać.Niemożność nabrania powietrza do pełna,od czasu do czasu,ma podłoże nerwicowe i pewnie łączy się z powyższymi na zasadzie psychicznego sprzężenia.