Dlaczego mały palec przy zginaniu ręki w pięść chowa się pod palec serdeczny po złamaniu V kości śródręcza?

Patryk. Mam pytanie niedawno miałem złamanie V kości śródręcza z zgięciem dłoniowym odłamu dalszego, 23.09.15 miałem ściągany gips po 6 tyg, byłem na wizycie kontrolnej niestety nie dowiedziałem się niczego potrzebnego od lekarza, ręką mogę ruszać i chwytac, ale zastanawia mnie fakt dlaczego mały palec przy zginaniu ręki w pięść chowa się pod palec serdeczny ? Kiedy ręka jest wyprostowana palec jest prosty nie ma żadnych zakrzywień itp. proszę o pomoc czy to minię czy coś jest nie tak.

Aleksander Ropielewski

Najpewniej przyczyną jest nie do końca anatomiczny zrost kostny po złamaniu, który powoduje opisane przez Pana ustawienie palca w zgięciu. W takim przypadku nie ma możliwości aby palec powrócił do normalnego zakresu ruchu.