Dlaczego mam ataki potliwości przy silnych biegunkach?

Witam, w czwartek dostałem silnych biegunek, okropny ból brzucha i wypięło mi go jak balon, temp 38. W szpitalu stwierdzili rotawirusa bez badania kału. Amylaza 162 u/l, Lipaza 243 u/l. Od piątku jestem osłabiony, senny, bolą mnie nogi. Dostaje dziwnych *ataków* - zalewa mnie pot, leje mi się ciurkiem po ubraniu, wzrok robi się nie ostry, trzęsie mi się ciało, wczoraj po tym ataku w dzień spałem 6h mimo iż przespałem całą noc. Mam nadciśnienie zażywam od lat leki. Mam dietę lekkostrawną.Dziękuje

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy mogą być na skutek odwodnienia, zaburzeń elektrolitów. Proszę przyjmować dużo plynow oraz elektrolity. W razie braku poprawy sugeruję ponowna wizytę u lekarza.
Pozdrawiam