Dlaczego mam takie ciśnienia krwi?

Mam 69 lat od około tygodnia moje ciśnienie krewi zwłaszcza z rana zaraz po wstaniu wynosi 95-98 na 64-68 a pula od 52 do 58 (a nawet czasami poniżej 5048 -49). Od miesiaca nie biorę tabletek na nadciśnienie ponieważ wynosiło ono 100 do 105 i 63 68. a puls jak wyżej. Nadmieniam że nie posiadam innych chorób. Morfologia krwi i OB bez zarzutów. Mocz, kratynina, mocznik, kewas moczowy wszystko w normie, poza chlesterolem, który wynosi 224, ale tego dobrego jest więcej a trójglicerydy 56. Tabletki (lozap 5mg)odrzucałem stopniowo to znaczy brałem pierw po całej a póżniej po połówce. Nadmieniam, że niemiałem wysokiego nadciśnienia ( 145 -150 na 86 90 - 95). Nadmieniam ,że czuję się dobrze nie mam. bóli głowy, zawrotów, osłabień. Prawie co dziennie pokonuję dystans około 7 km o kijakach w lesie. W związku z powyższy mam pytanie jakie mogą być przyczyny niskiego ciśnienia i pulsu, czy to jest grożnie i czym mam się udać do kardiologa. Dziekuję za odpowiedż i pozdrawiam

Witam.Na wszelki wypadek zrobiłbym EKG,żeby wykluczyć czy powodem tej relatywnej bradykardii nie są zaburzenia przewodzenia w sercu.

Jeśli nie i pilnuje Pan odpowiedniego nawadniania oraz nie zauważył Pan zmian ilości oddawanego moczu(zminiejszenia ilości)oraz nie ma innych nowych objawów,to nie przejmowałbym się tym cisnieniem.