Dlaczego mam te pulsowania w uszach?

Witam od około miesiąca mam pulsowanie w uszach ,głowie i karku ,szumy w uszach .Pojawiły się też sztywnienie karku ,bóle głowy o różnych lokalizacjach ,z MR wynika dyskopatia odcinak szyjnego z uciskiem na rdzeń kręgowy .Czy to pulsowanie w uszach ,karku i głowie może być spowodowane tym zwyrodnieniem w odcinku szyjnego . Z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam.

Witam! Odpowiedź w ciemno nieco mija się z celem, należy dokładnie ocenić badanie MR (zawęzić lokalizację stwierdzanych zmian), oprzeć się na dokładnym badaniu neurologicznym, zbadać możliwość dolegliwości czynnościowych itp. Powodzenia W. Łuczkowski.