Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam wysokie wartości pulsu?

Dobry wieczór. Mam problem z wysokim pulsem 90-100 uderzeń przy prawidłowym ciśnieniu. W okolicy godz. 11-13 serce bije bardzo mocno i puls utrzymuje sie w okolicy 100. Dodatkowo wieczorami czuję ucisk w okolicy klatki piersiowej, jest mi trochę słabo i ciężej mi się oddycha. Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu nie przyniosła wyjaśnienia przyczyny, po zbadaniu krwi, moczu i tarczycy okazało się, że mam lekką anemię, co nie powinno wpływać na mój puls. Dostałam receptę na lek Concor 2,5 i temat został zamknięty. Brak zdefiniowanej przyczyny sprawia, że boje się zażywać przepisany lek w obawie o reakcję organizmu. Nigdy nie miałam problemów z sercem, choć ostatnio z aktywnością fizyczną u mnie krucho. Ważę 47 kg przy wzroście 162 cm, mam też podejrzenie nerwicy (wspomniałam o tym lekarzowi w ramach sugestii możliwej przyczyny, jednak zostało to pominięte milczeniem). Proszę o sugestie w jakim kierunku mogłabym zrobić badania by móc znaleźć przyczynę takiej zmiany zachowania mojego organizmu. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność

Około 40-60% Europejczyków prowadzi siedzący tryb życia, z czego płyną bardzo negatywne skutki zdrowotne. Ile czasu powinniśmy poświęcać na wysiłek fizyczny? Światowa Organizacja Zdrowia zaleca podejmowanie co najmniej 30-minutowej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności prze 5 dni w tygodniu lub 20-minutowej aktywności o dużej intensywności ? przez 3 dni w tygodniu.

Opisane problemy należą do spektrum zaburzeń nerwicowych. Proponuję udać się na konsultację psychologiczną, gdzie po wstępnej diagnozie może Pani uzyskać plan działania i radzenia sobie z opisanymi trudnościami. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy