Dlaczego mam zatkane uszy po infekcji?

2 tygodnie temu zaczęła się u mnie infekcja wirusowa gardła, kaszel, ból gardła, utrata głosu. Kilka dni później zaczęło boleć mnie ucho, a następnie się zatkało. Kataru brak, tylko zatkana prawa dziurka nosa. Laryngolog wykluczył chorobę zatok i zapalenie ucha, uznał że samo powinno przejść, jednak jest coraz gorzej. Obecnie po nocy zatkane mam oboje uszu, w ciągu dnia lewe sie odtyka. Ciągle coś strzela w uszach, słysze szumy. Co to może być?

Prawdopodobnie to jednak jest zapalenie ucha. Sugeruję ponowną konsultację laryngologiczną lub z lekarzem POZ. Mniej prawdopodobne jest uszkodzenie nerwu przedsionkowo- ślimakowego w przebiegu infekcji wirusowej.