Dlaczego mam zawroty głowy po operacji kręgosłupa szyjnego?

Witam. Mam 57 lat. Dwa tygodnie temu miałam operację kręgosłupa szyjnego. Operowane były dwa poziomy C5-C6 oraz C6-C7. Z przestrzeni tej usunięto całkowicie zwyrodniałe masy dysków oraz osteofity wpuklające się do kanału kręgowego. Następnie do przestrzeni zakleszczono protezy krążkow DIVA nr 6. W pierwszej dobie czułam się dobrze, w drugiej dobie wystąpiły silne zawroty głowy skorelowane ze zmianą pozycji głowy. Zawroty trwają do tej pory. Odwiedziłam neurologa, który przepisał mi B*** 3x1, N*** 2x1, T*** 1x1 . Poprawy na razie nie ma. Panie doktorze, co może powodować ten stan?

Redakcja abcZdrowie

Niestety, po operacji kręgosłupa szyjnego mogą występować zawroty głowy związane ze zmianą pozycji ciała. Bardzo prawdopodobne jest więc, że zawroty głowy występujące u Pani to powikłanie po operacji. Poza tym, nie wiem, czy miała Pani zawroty głowy już przed operacją, a jeśli tak, to czy przed operacją przeprowadzona była diagnostyka zawrotów głowy (tj. konsultacja u neurologa i laryngologa i wykonanie badań dodatkowych w zależności od wskazań – takich jak USG Doppler tętnic dogłowowych czy badanie neuroobrazowe głowy). Jeśli nie było takiego postępowania, to na pewno warto je wykonać.

W przypadku zawrotów głowy oprócz leczenia farmakologicznego, warto pamiętać o przyjmowaniu 2 (a w przypadku upałów 3) litrów płynów na dobę oraz należy unikać gwałtownych ruchów głową.