Dlaczego moje dziąsła są opuchnięte po ekstrakcji zęba?

Witam, miałam usuwanego zęba (7 prawa na dole) trzy dni temu, mam lekko opuchniętą dziąsła w tym rejonie? Czy to normalne po usuwaniu tak trudnego zęba? Czy jednak powód do zmartwień? Dodam że nie krwawie i swobodnie jem posiłki miękkie. Lecz czasem ból jest tak silny że bez przeciwbólowego się nie obejdzie. Najczęściej taka sytuacja pojawia się w nocy.

Warto sprawdzić po usunięciu zęba jeżeli występują takie problemy czy wszystkie fragmenty zęba zostały usunięte, najłatwiej wykonać zdjęcie RVG lub tomografię komputerową. Przyczyn dolegliwości może być kilka.