Dlaczego na nogach wychodzą mi siniaki?

Pojawiające się siniaki na nogach beż przyczyny. Poproszę o interpretacje wyników badań . Leukocyty 6.2 tys Erytrocyty 4.42 ml Hemoglobina 13.4 g Hematokryt 40.6% MCV 92 fl MCH 30.4 pg MCHC 33 g Płytki krwi 162tys RDW-SD49.4 fl RDW-CV 14.8% PDW 15.7 fl MPV 8.3 fl Neutrofile 65.5% Limfocyty 26.7% Monocyty 6.8% Eozynofile 0.8% Bazofile 0.2% Niedojrzałe granulocyty IG % 0.0% Neutrofile 4.09 tys Limfocyty 1.66 tys Monocyty 0.42 tys Eozynofile 0.05 tys Bazofile 0.01 tys Niedojrzałe granulocyty IG 0.00 P-lcr 15.3% PCT 0.01 % Żelazo w normie Glukoza w normie
KOBIETA, 27 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Prawidłowo, że wykonała Pani kontrolne badanie krwi. To niezbędne postępowanie profilaktyczne w kierunku rozpoznania wielu chorób, jak i ocena funkcjonowania organizmu.

Przyczyn samoistnych powstawania siniaków na ciele może być wiele i nie zawsze muszą oznaczać poważniejsze schorzenia.

Głównym źródłem takiej przypadłości są uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych, na skutek, czego krew umiejscawia się w tkankach. Jest to efekt uszkodzenia mechanicznego, przede wszystkim jakiegoś urazu.

Za rozwój siniaków często odpowiedzialne są niedobory witaminy C i rutyny w organizmie.

Przedstawione przez Panią wyniki badań nie powinny niepokoić. Parametry wystąpiły w ustalonych normach referencyjnych. Niewielkie odchylenia nie powinny mieć większego znaczenia diagnostycznego.

W razie wszelkich wątpliwości zalecamy Pani stacjonarną wizytę u lekarza internisty lub hematologa, który zdecyduje o dalszym postępowaniu, aby odnaleźć przyczynę takich dolegliwości.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/siniec https://portal.abczdrowie.pl/siniaki-na-nogach-przyczyny-powiazania-leczenie https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-anemii

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.