Dlaczego nie słychać bicia serca dziecka?

Byłam dzisiaj u lekarza i zrobiła mi badanie aparatem Dopplera, czy bije serce dziecka. Jestem w ciąży 11 tydzień i nie było nic słychać, ja tam słyszałam jakieś szumy i jakby tak bardzo głęboko, jakby w tunelu było coś słychać, stukanie, ale może chciałam usłyszeć i sobie wmawiam to, a lekarka szukała trochę. Powiedziała, że to nic, bo jestem szczupła, prawie nic nie przytyłam i nie mam brzucha, a fasolka gdzieś się podziała. Nie wiem, co mam myśleć.
Lekarz mi powiedział, żebym się nie przejmowała, bo to się zdarza, że w tak wczesnej ciąży czasem nie słychać, w przyszłym tygodniu idę na USG. To długo, a już się boję, tym bardziej że już straciłam jedno dziecko, obumarły płód, prawie 3 miesiące, miałam łyżeczkowanie.
Pomóżcie, jestem przerażona, że to się znowu powtórzy!

Witam serdecznie,
w badaniu USG akcja serca powinna się uwidocznić do 7 tygodnia ciąży. W Pani przypadku albo ciąża jest w rzeczywistości młodsza, albo niestety nie rozwija się prawidłowo. Wyjaśni to kolejne badanie USG. Proszę być dobrej myśli i czekać do kolejnego badania.
Pozdrawiam