Dlaczego nie występuje krwawienie z odstawienia?

Mam 30 lat. Od 13 lat stosuje antykoncepcje hormonalna z powodu PCOS. Nie planuje dzieci. Od pól roku zamiast tabletek stosuje krązki antykoncepcyjne. W poprzednim miesiacu nie wystapilo krwawienie z odstawienia. Ciąża wykluczona testem oraz dzisiaj wizyta u ginekologa. Ginekolog poinformowala mnie ze moze sie tak dziac...i ze krwawienie z odstawienia moze calkowicie zaniknac. Czy to mozliwe? Ostatnie miesiaczki byly bardzo skape.
KOBIETA, 30 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry, pierwsze trzy /cztery miesiące to okres adaptacyjny, krwawienie może nie wystąpić w terminie, może również być bardziej skąpe lub bardziej obfite niż zwykle, mogą pojawiać się także plamienia i krwawienia śródcykliczne.

Jeśli założyła Pani krążek w 1 dniu spodziewanej miesiączki i nie przyjmowała Pani leków mogących osłabić skuteczność antykoncepcji, to nie warto się martwić.