Dlaczego obniżył mi się brzuch w 27 tygodniu ciąży?

Witam . Jestem w ciąży bliźniaczej od 15 tyg biorę luteine dopochwowo 100 mg 2 na noc . W 20 i 24 tyg mialam długość szyjki 32mm . Doktor masa ma brać luteine magnez 2 tabl. Zauwazylam w 27 tyg ze brzuch mi się obniżył czy moze to znaczyć ze wcześniej urodze ??? Jest to moja 3 ciąża , 2 poprzednie zakonczone cc. Prosze o poradę

ciąża bliźniacza to ciąża podwyższonego ryzyka i często kończy się wcześniej niż w terminie. Wysokość brzucha a właściwie dna macicy zależy też w dużej mierze od ułożenia płodów w jamie macicy.