Czy USG w 12 tyg. ciąży powinno być wykonywane przez brzuch czy dopochwowo?
Witam Czy USG w 12 tyg. ciąży powinno być wykonywane przez brzuch czy dopochwowo ?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! 12 tydzień to taki graniczny wiek ciąży, kiedy można już wykonać USG przezbrzuszne. W zależności jednak od jakości sprzętu, doświadczenia badającego czy też ułożenia płodu, może być konieczne użycie sondy dopochwowej.