Czy USG w 12 tyg. ciąży powinno być wykonywane przez brzuch czy dopochwowo?

Witam Czy USG w 12 tyg. ciąży powinno być wykonywane przez brzuch czy dopochwowo ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! 12 tydzień to taki graniczny wiek ciąży, kiedy można już wykonać USG przezbrzuszne. W zależności jednak od jakości sprzętu, doświadczenia badającego czy też ułożenia płodu, może być konieczne użycie sondy dopochwowej.