Dokładność USG dopochwowego w 6. tygodniu ciąży

Witam. Czy usg przeprowadzone sondą dopochwową zrobione w 6tyg.0dni na ile jest dokładne ? I ile może się mylić? Niestety nie pamiętam kiedy miałam ostatnią miesiączke i dlatego lekarz wykonał właśnie takie badanie usg. CRL = 0,26cm., YS=0.35cm., GS=1,82cm., Dodam, że równe 30 dni temu odbyłam stosunek, a 37dni temu uprawiałam petting. Z którego zbliżenia doszło do zapłodnienia? Proszę o pomoc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dokładniejszym badaniem,na którego podstawie wyznacza się termin porodu jest USG w 12 tyg. Wtedy ocena wieku ciążowego jest znacznie dokładniejsza.Badanie w 6 tyg. ma charakter orientacyjny i nie można na jego podstawie stwierdzić kiedy dokładnie doszło do zapłodnienia.