Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dzień zapłodnienia a wyniki z USG

Proszę o zweryfikowanie badań USG. Równe 30 dni od stosunku robiłam Usg które wykazało: CRL=0.26cm YS=0.35cm GS=1.82cm czyli wychodzi 6 tydzień ciąży, ale piszę 30 dni od zapłodnienia ponieważ pamiętam dokładnie kiedy odbył się stosunek.Proszę mi napisać czy te pomiary jakie podałam są odpowiednie?Ponieważ lekarz który robił usg stwierdził,że do stosunku napewno musiało dojść pare dni wcześniej,że jak na 30 dni od zapłodnienia jest za duży.Bardzo proszę o pomoc, ponieważ się martwię.
KOBIETA ponad rok temu

Suplementy diety w menopauzie

Menopauza to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Jak sobie radzić w tym czasie? Na pewno warto zmienić tryb życia, a przede wszystkim dietę. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o suplementach diety w menopauzie.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

USG w tak początkowym etapie ciąży nie pozwala na oszacowanie wieku płody z dokładnością poniżej tygodnia. Wpływ ma nie tylko data stosunku, ale też data owulacji.
Obliczenia opierają się na danych statystycznych i niekoniecznie odwzorowują konkretne badanie.
GS odpowiada 6. tygodniowi (licząc od daty ostatniej miesiączki), CRL odpowiada 8. tygodniowi.
Dopiero na podstawie USG bardziej dojrzałego zarodka można ustalić termin porodu i dokładniej określić wiek zarodka.
Na tak wczesnym etapie ciąży nie można podać pewnej odpowiedzi na Pani pytanie, nie można jednak stwierdzić żadnego zaburzenia w rozwoju dziecka.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy