Czy po pomiarach USG można stwierdzić kiedy doszło do zapłodnienia?

Chciałabym w przybliżeniu określić termin poczęcia mojego dziecka. OM miałam 11 lutego. Pierwszy stosunek miał miejsce w dni płodne 28 stycznia drugi 20 lutego. 20 marca miałam pierwsze usg gdzie lekarz ocenił ciąże na 5 tygodni i wielkość GS 8.50mm. Kolejne usg w 9 tygodniu wielkość crl 2,16. 12 tydz 4 dzień crl 6.40.. Za każdym razem termin porodu z OM zgadzał się idealnie z tym z usg. Czy po tych pomiarach można powiedzieć że do zapłodnienia doszło 20 lutego? Dodam tylko że moje cykle były regularne 28 dni. Czy lekarz we wczesnej ciąży może pomylić się wyznaczając wiek ciąży o 2 lub 3 tygodnie?

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć , ale jeśli om była 11.02 to sadze ze stosunek przed ta data nie ma znaczenia . Krwawienie miesiączkowe w ciąży zdarza się lecz raczej rzadko