Pomoc w ustaleniu daty zbliżenia i owulacji na podstawie terminu porodu

Dzień dobry. Mam pytanie co do daty podanej na usg. Jeżeli z usg z 6w0d wychodzi data porodu na 13.03 a z 12w2d, data porodu wychodzi na 11.03.2014 i z 20 tyg na 13.03.2014 to w jakich dniach musiał odbyć się stosunek ? O ile jest to możliwe proszę podać przedział dni w jakich musiało dojśc do zbliżenia? Czy na podstawie tych danych można wnioskować kiedy miała miejsce owulacja? Proszę o pomoc.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, na podstawie danych z USG nie można dokładnie określić daty poczęcia lub owulacji, metody oznaczania wieku ciąży w USG opierają się na pomiarach statystycznych i mają wyłącznie charakter orientacyjny. W przybliżeniu można przyjąć, że w przypadku regularnych 28-dniowych cykli przed ciążą owulacja miała miejsce około 18.06.2013, czyli stosunek w tym wypadku mógł mieć miejsce pomiędzy 14.06, a 21.06.