Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

USG TV, czyli tranwaginalne (dopochwowe) jest konieczne zwłaszcza na wczesnym etapie ciąży – jest dużo dokładniejsze od USG wykonywanego przez powłoki brzuszne. Zazwyczaj to badanie wykonywane jest nawet do 11.-12. tygodnia ciąży właśnie z uwagi na większą precyzję.

Pozwala ustalić wiek ciąży oraz stan jajników czy błony śluzowej macicy. Ponadto dzięki niemu lekarz jest w stanie ocenić, czy płód jest prawidłowo zbudowany. Oznacza to, że badanie jest nieodzowne. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonujemy-usg-dopochwowe.

Natomiast proszę pamiętać, że badanie USG TV jest tak samo bezpieczne zarówno dla kobiety, jak i dla płodu, jak USG przez powłoki brzuszne. Dlatego nie musi się Pani go obawiać ani tym bardziej odwlekać w czasie badania USG. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-usg-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy