Usg dopochwowe a usg jamy brzucha

Jakie usg powinien wykonać lekarz jeżeli w dniu badania minęło 11 tygodni i jeden dzień od ostatniej miesiączki? Dopochwowe czy przez brzuch ?

Lek. Katarzyna Szymczak

A jest Pani w ciąży? Jeśli tak to przez brzuch, jeśli nie przezpochwowe.
Pozdrawiam

To lekarz decyduje o rodzaju badania usg w 11 tygodniu ciąży. Dużo zależy od tego co się chce ocenic w badaniu i warunkow podczas wykonywania badania ( otylosc pacjentki, ułożenie płodu itp.). Pozdrawiam

Decyzja o wykonaniu badania USG i drodze obrazowania należy do lekarza. Zależy od wskazań, co chce zobrazować, jaki posiada sprzęt i umiejętności. Wątpliwości co do wykonania badani powinna Pani przedstawić na wizycie lekarzowi. Wyjaśniłby z pewnością Pani powody swojej decyzji.